Třeboň & Třeboňsko

Třeboňsko se staletými rybníky, svými lesy a památkami je místem pro výlety, ať už na kole či pěšky, jak stvořeným. Začněte objevovat nejrůznější zákoutí této výjimečné krajiny.

Kromě historického města Třeboň najdete na Třeboňsku mnoho zajímavých míst, ať už jde o zdejší rybníky, církevní památky či zámky.

Pokud byste se chtěli vypravit za historickými památkami Třeboňska, navštivte Schwarzenberskou hrobku, bývalý klášter v Borovanech či zámek ve Stráži nad Nežárkou.

Třeboňské stezky, kde se můžete i něco naučit

Třeboňsko nabízí několik naučných stezek, které vás blíže seznámí se zdejším prostředím a tím, co nabízí.

Nejznámější naučná stezka Cesta kolem Světa, na kterou se dostanete přímo z Třeboně. Cyklisté mohou vyrazit hned na dvě naučné stezky (Naučná stezka Rožmberk a Naučná stezka Okolo Třeboně).
Dále jsou tu třeboňská rašeliniště - přírodní rezervace Červené blato se stejnojmennou naučnou stezkou.

Třeboňsko z hladiny řek

Na řece Lužnici a Nežárce se za přírodou můžete vypravit i na lodi.

Nežárka i Lužnice patří ke klidným řekám, vhodnými i pro začátečníky.

Plavbu po těchto dvou řekách můžete spojit po umělém kanálu ,,Nová řeka“.

Kde se můžete vykoupat?

Třeboňsko jako krajina rybníků nabízí v letních měsících mnoho příležitostí ke koupání v přírodních koupalištích, rybnících, ale také v Aquaparcích.

Je možno se koupat přímo v Nežárce u jezu. Též herci divadla sklep se v Nežárce koupali. Další možností na koupání je nedaleká pískovna - 20 minut chůze od Fähnrichova mlýna. Dále Aqupark Jindřichův Hradec, Aquapark Třeboň, možnosti koupání v rybníku Svět v Třeboni a nebo další vzdálenější pískovny.

 

Jindřichův Hradec a jeho okolí

Město Jindřichův Hradec je z historického hlediska jedním z nejdůležitějších měst jižních Čech s typickým panoramatem hradu a zámku nad rybníkem Vajgar. Z Fähnrichova mlýna je město vzdáleno cca 15km.

Nejdůležitější stavbou ve městě je hrad a zámek, který je svou rozlohou po Pražském hradě a zámeckém komplexu v Českém Krumlově třetím největším u nás.

Další místo, které stojí za to navštívit je Muzeum, které bylo založeno v roce 1884. Je umístěno v budově bývalého jezuitského gymnázia, známého působením profesora Bohuslava Balbína, kněze a obhájce českého jazyka.

Jindřichův Hradec - Úzkokolejné tratě

Z Jindřichova Hradce vedou dvě dodnes používané úzkokolejné tratě , které jsou v Čechách raritou. Starší z nich míří na jih do Nové Bystřice, mladší pak míří z Hradce do obce Obrataň. Koleje mají rozchod jen 760 mm.

Jindřichohradecké dráhy provozují v centru Jindřichova Hradce stylovou kavárnu s pražírnou ,,Kolonial Coffee".

Pro naše hosty máme k dispozici

Tři stoly na stolní tenis - pálky, míčky. Profi stolní fotbal. Branky na malý fotbálek. Beachvolejbal s osvětlením. Kroket. Pétanque. Dětskou horolezeckou stěnu. Dva otevřené stabilní kajaky na projížďku po Nežárce. Karty. Šachy. Knihy. Gril a malé ohniště na opékání špekáčků.